Az 1848/49-es forradalom és szabadságharc kitörésének 175. évfordulója alkalmából életre hívott március 15-i főtéri eseményen a Gödöllői Városi Fúvószenekar térzenéje fogadta az érdeklődőket. Ezt követően Gémesi György polgármester intézett beszédet a szitáló eső és a meg-megélénkülő szél miatt igencsak mérsékelt számú hallgatósághoz, majd a ROKKKA zenekar és a Vaskalapos együttes tagjai, valamint Széphalmi Pál táncművész és Sorompó Attila versmondó által bemutatott, Trombita harsog, dob pereg… című ünnepi műsor, illetve az év elején a 4 millió forintos költségvetési előirányzat terhére felújított Petőfi-szobornál lezajlott koszorúzás, illetőleg a lovasok és lovas fogatok megszokottnál kisebb nagyságrendű felvonulása – először a tavaly novemberben, 76 éves korában elhunyt dr. Bucsy László részvétele nélkül – tette teljessé a gödöllői ünnep programot.
A gödöllői költségvetés február 16-i elfogadásakor tudni lehetett, hogy a Teleki Pál Egyesület harangláb felállítását kezdeményezte a máriabesnyői temetőben, a néha miniszterelnök, gróf Teleki Pál sírjának környezetében. Mivel a temetőben jelenleg nincs harang (más kérdés, hogy ennyi pénzért nem feltétlenül szükséges, mert a Nagyboldogasszony Bazilika közelsége miatt a harangszó jól hallható a temetőben), a műtárgy 25 millió forintos városi költségvetési előirányzatból tervezett létesítésének köszönhetően nem csak a főcserkészhez, Teleki Pálhoz kötődő megemlékezések, hanem a temetések alkalmával is megszólalhatna a harang a sírkertben. Aktuálissá teszi az ötlet megvalósítását, hogy idén van az 1933-as IV. Cserkész-világtalálkozó (jamboree) 90. évfordulója.
Azzal együtt, hogy a késő őszi és téli hónapok egyik meghatározó kihívása az energiaválság kedvezőtlen hatásainak kezelése volt, a Gödöllői Királyi Kastélyban – a takarékoskodásra való ésszerű törekvéseket leszámítva – nem kellett működési korlátozásokat bevezetni. Sőt, a műemlék-együttest működtető gazdasági társaság több, főként az átmeneti bezárásra ítélt Művészetek Házában megvalósítani tervezett programot fogadott be. A különleges helyzet értékelése mellett, az idei évre vonatkozó konkrétumokról és tervekről beszélgettünk dr. Ujváry Tamás ügyvezető igazgatóval.
December 7-én, a budapesti Vármegyeházán megrendezett Sportkarácsony programjának részeként köszöntötték és jutalmazták az idei esztendőben nyújtott teljesítményük alapján legjobbnak ítélt Pest megyei sportolókat és sportvezetőket.
Kiemelkedő hazai, valamint nemzetközi sikereik miatt a gödöllői illetékességű sportközösségek tagjainak népes táborából ebben az évben is többen voltak részesei a díjátadó ünnepségnek. A Pest Megyei Közgyűlés által tizenöt kategóriában elismert sportolók és sportvezetők közül városunk egyesületeinek képviselői négy kategória-elsőséget tudhattak a magukénak 2012-es eredményeik alapján.
Deák Nagy Marcell, a Gödöllői EAC 400 méteren Európa-bajnoki ezüstérmes és Universiade-győztes olimpikon síkfutója a felnőtt férfiak összevetésében lett az idei év Pest megyei sportolója, míg trénere, Benkő Ákos az edzők között bizonyult a legjobbnak.
A felnőtt csapatok összevetésében a TEVA-Gödöllői RC bajnoki ezüst- és Magyar Kupa bronzérmes női röplabda csapata (edző: Ludvig Zsolt) érdemelte ki a megye legjobbjának járó elismerést, az utánpótláskorú egységek rivalizálásában pedig a Gödöllői EAC – Gémesi Csanád, Gáll Csaba, Gémesi Bence, Valkai Ferenc alkotta – felnőttek közt országos bajnok kardcsapatának ítélték az első helyezettet megillető díjat (edzők: Kurucz Balázs, Bokor Gergely).
Második helyezettnek járó elismerésben részesült a felnőtt hölgyek között Bontovics Babett, a Gödöllői Taekwon-Do SE kétszeres Európa-bajnoki aranyérmes sportolója (edző: Czeba Mihály). Ebben a kategóriában harmadik lett Kaptur Éva, a Gödöllői EAC 100 és 200 méteren országos bajnok atlétája (edző: Karlik Pál).