Tenisz Davis Kupa: bravúr Gödöllőn!

2011-07-10 17:12:34

Július 8-a és 10-e között rekkenő hőségben zajlott le a Magyarország-Fehéroroszország Davis Kupa összecsapás a gödöllői Kiskastély-teniszcentrumban.

Az Euro-Afrikai Zóna II. csoportja negyeddöntőjének továbbjutója a  magyar csapat lett, amely szeptember 16-18. között Nagy-Britannia ellen játszik az I. csoportba kerülésért. A képen a sikerkovácsok: balról jobbra Hornok Miklós szövetségi kapitány, Bardóczky Kornél, Fucsovics Márton, Kellner Ádám és Balázs Attila.

Július 8., péntek:
Kellner Ádám – Uladzimir Ignatik 2-3
(6:7, 4:6, 7:5, 6:1, 5:7). Ádám döntő szett 5-4-nél szerválhatott a meccsért, mégis veszített.
Balázs Attila – Siarhei Betau 3-0
(6:2, 6:1, 7:5). Csak a harmadik játszma menete alakult szorosan a mieink számára hízelgő eredménnyel zárult találkozón.

Július 9., szombat:
Bardóczky Kornél, Fucsovics Márton – Max Mirnyi, Uladzimir Ignatik 2-3
(5:7, 7:6, 7:6, 1:6, 4:6)
A visszavonulás gondolatával foglalkozó Bardóczky Kornél és a Wimbledonban tavaly juniorbajnoki címet szerzett Fucsovics Marci alkotta magyar duó alaposan megnehezítette a Max Mirnyi személyében az idei Roland Garroson győztes páros egyik tagját felvonultató fehérorosz kettős dolgát. A siker azonban – sajnos – elmaradt.

Július 10., vasárnap:
Balázs Attila – Uladzimir Ignatik 3-0
(7:6, 6:3, 7:6). Balázs Attila (képen) fantasztikus összpontosítással
, szettveszteség nélkül múlta felül a fehéroroszok első számú játékosát. Bravúrjával életben tartotta a magyar továbbjutást.
Kellner Ádám – Siarhei Betau 3-0
(6:2, 6:0, 6:2). Ádám esélyt sem adott ellenfelének a sordöntő összecsapáson, így nemzeti csapatunk a britekkel játszik szeptemberben az I. csoportba kerülésért.

A párharc végeredménye: 3-2, Magyarország javára