Május 21-én a gödöllői képviselőtestület tagjai – a tavalyi városi gazdálkodás zárszámadásának elfogadása előtt – jóváhagyták a gödöllői önkormányzat által korábban életre hívott hat gazdasági társaság 2025-ös gazdálkodási mutatóira vonatkozó beszámolót (mérleget).
A könyvvizsgálók által is ellenjegyzett „papírok” tanúsága szerint a hat gödöllői közcég – eltérő mértékben – nyereséggel zárta a mögöttünk hagyott esztendőt. Lássuk a testületi tagság által minden esetben ellenvetés nélkül elfogadott számadatokban mutatkozó részleteket!
Április 15-én rendezték meg a Mezeifutó-bajnokság Diákolimpia® Országos Döntőjét, a korábbi években kialakított hagyománynak megfelelően, a gödöllői (perőci) repülőtéren. Az eseményen öt korosztály (II-VI. korcsoport, 9-18 évesek) versenyzői álltak rajthoz: mindent egybevetve 2.420 nevezettből 2.027 futó vágott neki a távoknak. A versenyt a Magyar Diáksport Szövetség (MDSZ) megbízásából a Pest Vármegyei Diáksport Szövetség szervezte.
A megmérettetésen a gödöllői tanodák képviseletében többen is számot adtak tudásukról. A „házigazdák” közül a legjobb eredményt Vancsó Noémi, a Török Ignác Gimnázium tanulója érte el, aki a VI. korcsoportos lányok 3 kilométeres távján a 11. helyen ért célba (12:41,03 perc).
A MATE-Gödöllői EAC kötelékében sportoló atléták közül Szabó Ágota (Aszódi Evangélikus Petőfi Gimnázium, Általános Iskola és Kollégium) megvédte tavalyi diákolimpiai bajnoki címét a VI. korcsoportos lányok 3 kilométeres távján (11:19,55 perc), míg Petik-Bagi Hunor (egyéniben 24. hely) tagja volt a Dunakeszi Radnóti Miklós Gimnázium IV. korcsoportos, 3 kilométeres távon ezüstérmes fiúcsapatának. A gödöllői egyetemi klub triatlon-szakosztályát erősítő Galli Ádám (Veresegyházi Fabriczius József Általános Iskola) a II. korcsoportos fiúk mezőnyében a 8. helyen végzett 2 kilométeren (7.13,08 perc).