Vissza normál nézetbe Nyomtatás

Mátó Sára személyében gödöllői atlétalány vezeti a MASZ sportolói bizottságát

2025-12-12 10:16:55

December 9-én a Magyar Atlétika Szövetség (MASZ) irodájában megalakult a sportszervezet sportolói bizottsága. A testületnek mindig az olimpia utáni év május 31-éig tart a mandátuma, az előzőé tehát idén tavasszal lejárt. A mostan létrejött grémium 2029. május 31-éig dolgozhat.

A MASZ sportolói bizottságának elnöke a MATE-Gödöllői EAC 400 méteres gátfutásban jeleskedő atlétája, Mátó Sára lett (képen balra). Tagjai: Beregszászi Renáta súlylökő, Fekete Fédra magasugró, Csere Gáspár maratonist és Szögi István közép- hosszútávfutó. Az ötök elsődleges feladata a sportolók érdekképviselete, hogy ezt mennyire aktívan teszik, az kizárólag rajtuk múlik, a MASZ-nak arról kellett gondoskodni, hogy legyen sportolói bizottság.

Mátó Sára, a gödöllői egyetemi klub U20-as Európa-bajnoki ezüstérmes, valamint kétszeres egyetemi világjátékok bronzérmes atlétája a bizottság terveiről elmondta:
- Nagy örömmel olvastam a Magyar Atlétikai Szövetség felhívását, amelyben lehetőség nyílt jelentkezni a sportolói bizottságba. Reméltem, hogy létrejöhet egy olyan közösség, ahol együtt tehetünk sportágunkért a hatékony kommunikáció, az érdekképviselet és a közösségépítés révén. Az atlétika jelenleg életem legmeghatározóbb része. Emellett mindig is fontos volt számomra, hogy segíthessek másoknak, így külön öröm, hogy ezen a bizottságon keresztül formálisan is tehetek a sportolótársaimért. Kreatív és szervező típusnak tartom magam, így izgatottan várom, milyen kezdeményezésekkel tudjuk majd támogatni a szövetség működését. Forrás: atletika.hu


Kulturális programok a gödöllői kastélyban
Kulturális programok a gödöllői kastélyban

Kamerák előtt Gödöllő és a környező települések sportolói

 

Kapcsolat | ImpresszumAdatvédelem | Médiaajánlat

© Gödöllői Hírek Online