Kézilabda: több mint egy félidőn át vezetett, mégis elvérzett a gödöllői csapat

2023-05-28 19:58:28

NB II. Északi-csoport, 22. forduló:
Gödöllői KC – Budakalászi SC 1995 32-34
(17-15)

A már biztos második helyezett Budakalász ellen zárta a bajnoki szezont a gödöllői legénység, amely úgy lépett pályára, hogy pontszerzés esetén a 8. helyen végez a pontvadászatban.

Az első félidőben, majd a második játékrész kezdeti perceiben úgy tűnt, hogy a gödöllői srácok megszerezhetik ötödik győzelmüket a bajnoki idényben (21-17), ám az ezt követő időszakban megtorpant Bartos Gábor társulata. A vendégek a 40. percben kiegyenlítettek, majd bő tíz perccel később a vezetést is átvették (27-28). A hazaiak megpróbálták mozgósítani tartalékaikat, gólszerzési kísérleteik azonban rendre kudarca fulladtak, ezáltal kétgólos vereséggel zárták a 2022/2023-as bajnoki szezont.
Említést érdemel, hogy a gödöllőiek legeredményesebb játékosa Márkus Béla volt, aki 15 esetben (hétszer büntetőből) talált be a budakalászi kapuba.

A Gödöllői KC férficsapata 10 ponttal, 496-579-es gólkülönbséggel a tabella 10. helyén zárta a 2022/2023-as bajnoki idényt az NB II. Északi-csoportjában.

U20 (III. osztály B-csoport
): Pilisvörösvári KSK – Gödöllői KC 22-30 (11-18)
A GKC – Bartos Gábor által trenírozott – bajnoki címvédő juniorcsapata 40 ponttal, 828-452-es gólkülönbséggel, száz százalékos teljesítménnyel az 1. pozíciót tudhatja a magáénak a csoport tabelláján.