Kézilabda: nyert a Fradi U23 Gödöllőn, bajnok a GKC juniorcsapata!

2023-05-07 19:35:47

NB II. Északi-csoport, 20. forduló:
Gödöllői KC – Ferencvárosi TC U23
28-31 (17-15)

A már biztosan (legalább) bronzérmes zöld-fehér fiatalok ellen nyílt sisakos ütközetre készülhetett a különösebb tét és teher nélkül játszó gödöllői formáció a Hajós iskola tornacsarnokában.

Nem is szeppent meg a fővárosi gárdától Bartos Gábor együttese, amely közel 24 perc elteltével ötgólos előnyt (16-11) halmozott fel, amiből kettőt megőrzött a térfélcseréig.
A második félidőt a vendégek kezdték jobban, és a 38. percre ledolgozták hátrányukat (19-19). Ezt követően, egészen 26-26-ig rendre a hazaiak diktáltak és a vizitálók kapaszkodtak. A végjátékra azonban ez a tendencia megfordult, és a pontosabban játszó fővárosiak végül két bajnoki ponttal távoztak Gödöllőről.

A Gödöllői KC férficsapata 9 ponttal, 434-515-ös gólkülönbséggel a tabella 9. helyét foglalja el az NB II. Északi-csoportjában. Következik: Budapesti Honvéd SE – Gödöllői KC május 20., szombat 15.30 óra.

U20 (III. osztály B-csoport
): Gödöllői KC – Salgótarjáni SKC 50-11 (29-4)
A GKC – Bartos Gábor által trenírozott – bajnoki címvédő juniorcsapata 36 ponttal, 746-396-os gólkülönbséggel az 1. pozíciót tudhatja a magáénak a csoport tabelláján, és a hátralévő két mérkőzés eredményétől függetlenül aranyérmes lett!

U18 (II. osztály Keleti-csoport):
VS Dunakeszi – Gödöllői KC 24-24 (14-14)
A gödöllői egyesület Mácsár Gyula szakmai irányításával készülő, elmúlt kiírásban bajnoki aranyérmes ifjúsági formációja 29 ponttal, 554-398-as gólkülönbséggel a tabella 2. helyezettje.