Kézilabda: hiába vezetett a szünetben öttel, hatgólos vereségbe szaladt bele a gödöllői csapat Vácott

2023-04-02 16:23:03

NB II. Északi-csoport, 17. forduló:
Váci FKA – Gödöllői KC 34-28
(11-16)

Egyfajta alsóházi rangadó várt a gödöllői csapatra április első vasárnapján a Duna-parti városban. A bajnoki pont(ok)ra a vendégeknek volt nagyobb szükségük, hogy közelebb zárkózhassanak a tabella középmezőnyéhez.

Az első félidőben szépen építgette előnyét Bartos Gábor formációja, amely 8-8 után ellépett ellenfelétől és a térfélcseréig megnyugtatónak tűnő vezetésre tett szert. A 36. percig úgy tűnt, hogy a gödöllői fiúk révbe érnek, hiszen ekkorra hat góllal elhúztak (21-15).
Ami azonban ezt követően történt, az a vendégek számára maga volt a rémálom. A hazaiak igencsak lábra kaptak és a játék minden elemében tetemes különbséget harcoltak ki a maguk javára. Így történhetett meg, hogy 23-23 után zsinórban ötször is betaláltak, és előnyüket a végső sípszóig megőrizték.

A Gödöllői KC férficsapata 9 ponttal, 408-482-es gólkülönbséggel a tabella 9. helyét foglalja el az NB II. Északi-csoportjában. Következik: Gödöllői KC – BVSC-Zugló április 16., vasárnap 18 óra, (GKC – Mogyoród juniormeccs 16 óra), Hajós iskola tornacsarnoka.

U20 (III. osztály B-csoport
): Váci FKA – Gödöllői KC 21-29 (9-14)
A GKC – Bartos Gábor által trenírozott – bajnoki címvédő juniorcsapata 30 ponttal, 598-333-as gólkülönbséggel az 1. pozíciót tudhatja a magáénak a csoport tabelláján.

U18 (II. osztály Keleti-csoport):
Kiskunhalasi UKSC – Gödöllői KC 19-31 (9-16)
A gödöllői egyesület Mácsár Gyula szakmai irányításával készülő, elmúlt kiírásban bajnoki aranyérmes ifjúsági formációja 26 ponttal, 487-347-es gólkülönbséggel a tabella 2. helyezettje.