Kézilabda: visszafogott kezdés után magukra találtak a gödöllői srácok

2022-11-13 19:35:24

NB II. Északi-csoport, 8. forduló:
Gödöllői KC – Balassagyarmati Kábel SE 29-24
(14-14)

A sereghajtó BVSC-Zugló ellen egy héttel korábban elszenvedett fájó vereség (28-29) után nem igazán lehetett más a célja Bartos Gábor alakulatának, mint az, hogy felülmúlja az eddig csupán két győzelemre képes Nógrád megyei riválisát.

Gondot okozott azonban, hogy a gödöllői formáció legfőbb gólfelelőse, a csoport játékosállományának 65 találattal legeredményesebb tagja, Márkus Béla nem állhatott a hazai szakvezetés rendelkezésére. Kulcsembere hiányát meg is érezte a GKC együttese, amely az első félidő túlnyomó részében gyakorlatilag rohant az eredmény után. Azonban ezt sikerrel tette, olyannyira, hogy másfél perccel a játékrész vége előtt városunk társulata átvette a vezetést (14-13).
A szünetet követően kiélezetté vált a küzdelem, annyi különbséggel, hogy ekkor már a vendégekre hárult a feladat, hogy elkerüljék a leszakadást. Törekvésüket azonban nem kísérte siker, ezáltal a frissebben mozgó gödöllői legénység magabiztosan szerezte meg a két bajnoki pontot.

A Gödöllői KC férficsapata 9 ponttal, 238-239-es gólkülönbséggel a tabella 4. helyét foglalja el az NB II. Északi-csoportjában. Következik: Ferencvárosi TC U23 – Gödöllői KC november 26., szombat 15.30 óra.

U20 (III. osztály B-csoport): Gödöllői KC – Balassagyarmati Kábel SE 47-26 (26-12)
Hét lejátszott mérkőzés alapján a GKC – Bartos Gábor által trenírozott – bajnoki címvédő juniorcsapata 14 ponttal, 278-169-es gólkülönbséggel az 1. pozíciót tudhatja a magáénak a csoport tabelláján.

U18 (II. osztály Keleti-csoport):
Mizse KC – Gödöllői KC 21-37 (13-19)
Hat mérkőzés lejátszását követően a gödöllői egyesület Mácsár Gyula szakmai irányításával készülő, elmúlt kiírásban bajnoki aranyérmes ifjúsági formációja 12 ponttal, 229-157-es gólkülönbséggel a tabella 2. helyezettje.