Kézilabda: alaposan megnehezítette magának a Füzesabony elleni sikert a gödöllői legénység

2022-10-02 19:45:10

NB II. Északi-csoport, 4. forduló:
Gödöllői KC – Füzesabonyi SC 29-28
(18-13)

Mivel a füzesabonyi sportcsarnok felújítása még nem zárult le, a három fordulót követően a tabella 4. helyén tanyázó Heves megyei formáció az őszi szezonban látogatóként játssza le valamennyi bajnoki találkozóját.

A táblázaton elfoglalt pozíciókból kiindulva, a pillanatnyi erőviszonyok alapján nem volt igazán meglepő, hogy a vendégek már az ütközet elején magukhoz ragadták az előnyt. Üdvösségük azonban csupán a 13. percig tartott, amikor 6-6 lett az állás, majd a 19. percben már hárommal „ment” Bartos Gábor együttese (10-7), amely a szünetig ötgólosra hizlalta vezetését.
A második játékrészt az „öltözőben kezdte” a hazai alakulat, amit a füzesabonyiak alaposan megtoroltak: a 40. percben 22-22 állt az eredményjelzőn. A hátralévő bő húsz percben új meccs kezdődött, amit kiélezett és izgalmas csatában – a 9 gólig jutott Gombás Bence és a 8 találatot jegyzett Márkus Béla vezérletével – a gödöllői legénység nyert meg.

A Gödöllői KC férficsapata 5 ponttal, 114-120-as gólkülönbséggel a tabella 4. helyét foglalja el az NB II. Északi-csoportjában. Következik: Gödöllői KC – Rákosmenti KSK október 9., vasárnap 18 óra (juniormeccs 16 óra).

U20 (III. osztály B-csoport): Gödöllői KC – Füzesabony 45-25 (22-11)
Három lejátszott mérkőzés alapján a GKC – Bartos Gábor által trenírozott – bajnoki címvédő juniorcsapata 6 ponttal, 119-64-es gólkülönbséggel a 3. pozíciót tudhatja a magáénak a csoport tabelláján.
U18 (II. osztály Keleti-csoport):
Gödöllői KC – Kisvárdai KC 40-29 (19-18)
A gödöllői egyesület Mácsár Gyula szakmai irányításával készülő, elmúlt kiírásban bajnoki aranyérmes ifjúsági formációja 8 ponttal, 146-110-es gólkülönbséggel a tabella 2. helyezettje.