Tájfutó masters világbajnokság: gödöllői indulók értékes helyezései

2022-07-16 16:29:00

Idén, július 10-a és 16-a között az olaszországi Gargano (Puglia régió) volt a házigazdája a tájfutók masters (szenior) világbajnokságának. Az eseményen rajthoz állt a gödöllői illetékességű Kármán Katalin, aki hosszú éveken át a Damjanich János Általános Iskola földrajz-testnevelés szakos tanáraként dolgozott, valamint a Gödöllői Kirchhofer SE színeiben Dékány Andrea, Dobay Ivett és Dobay Zsolt is az indulók között volt.

Július 10-én a női 60-65 évesek sprint futamának selejtezőjét rendezték meg, ahol érdekelt volt a Hegyisport Szentendre Egyesület színeit képviselő Kármán Katalin (képen), aki 15:11 perces idővel a 4. helyen jutott az A kategória július 11-i döntőjébe.  Itt 75 főből álló mezőny vágott neki az 1.990 méteres, a középkori Vieste utcáin kialakított távnak. Kármán Katalin 15:08 perces idővel a 8. legjobb eredményt érte el, alig több mint három perccel elmaradva a győztes svéd Laila Hoglundtól.
Július 13-án az erdei kategória selejtezőjét rendezték meg a Foresta Umbra terepviszonyai között. A 60-65 éves hölgyek 3,5 kilométeres, 110 méteres szintemelkedésű versengésének összevetésében Kármán Katalin az 5. pozíciót szerezte meg. Egy nappal később, középtávú döntőben 2.780 méteres táv és 100 méteres szintemelkedés leküzdése várt a 76 indulóból álló mezőnyre. A gödöllői Damjanich iskola egykori pedagógusa, a Gödöllői Kirchhofer József SE utánpótláskorú versenyzőinek edzője 36:21 perc alatt tudta le a távot, amivel a 11. pozícióban zárt.
A hosszútáv július 16-i versenyén címvédőként vett részt Kármán Katalin, aki a 22. legjobbként ért célba a 4.310 méteres, 165 méteres szintemelkedéssel nehezített szakasz teljesítését követően.

A tájfutók olaszországi szenior világbajnokságán a Gödöllői Kirchhofer József SE színeit hárman képviselték, az alábbi eredményességgel:
• Dékány Andrea (35-40 év közötti hölgyek, A kategória) sprintverseny 8. hely • középtáv (4.330 méter) 15. hely • hosszútáv (5.750 méter) 15. hely
• Dobay Ivett (45-50 év közötti hölgyek, B kategória) sprintverseny 15. hely • középtáv (2.780 méter) 9. hely • hosszútáv (3.880 méter) pályatévesztés miatt eredményét nem értékelték
• Dobay Zsolt (50-55 év közötti férfiak, B kategória) sprintverseny 4. hely • középtáv (3.600 méter) 27. hely • hosszútáv (5.660 méter) 24. hely Fotó forrása: HSE • videó forrása: Wmoc2022 Italy

Ízelítő a festői mediterrán környezetben lezajlott sprintverseny hangulatából (a videó a Megtekintés a Facebookon szavakra kattintva telinthető meg):