Kézilabda: vendégként múlta felül a PLER U23-as csapatát a gödöllői formáció

2022-04-24 21:04:22

NB II. Északi-csoport, 19. forduló:
PLER Budapest U23 – Gödöllői KC 28-35
(14-19)

A fővárosi fiatalok számára kevésbé volt tétje az összecsapásnak, hiszen a középmezőnyhöz tartozó csapat várhatóan nem tud innen elmozdulni. A gödöllői legénységnek viszont minden bajnoki pontra szüksége van, hogy megszilárdítsa pozícióját a csoport tabelláján.

Ennek érdekében mindent elkövettek Bartos Gábor tanítványai, akik szűk negyedóra elteltével négygólos előnyt halmoztak fel. Ezt követően már nem adta ki a vezetést a kezéből városunk csapata: olyannyira nem, hogy két perccel a találkozó vége előtt 10 volt közte (25-35), a GKC alakulata javára.
A meggyőzőnek mondható gödöllői sikerből mindenki kivette a részét, különösen a 9 alkalommal eredményes Szabó Dániel. Ezen kívül feltétlenül említést érdemel a kapusposzton Kármán Péter teljesítménye, aki kevéssel több mint 40 százalékos hatékonysággal állta útját a hazai lövéseknek. A Bartos-legénység 73 százalékos támadás-eredményességi mutatóval zárta az ütközetet, győzelmével pedig két helyet javított korábbi pozícióján a csoport tabelláján.

A Gödöllői KC férficsapata 14 ponttal, 573-586-os gólkülönbséggel a 8. helyen áll az NB II. Északi-csoportjának tabelláján. Következik: Gödöllői KC – Budakalászi SC május 1., vasárnap 18 óra (ifi: 16 óra), Hajós iskola tornacsarnoka.

Ifjúságiak (III. osztály B-csoport
): PLER Budapest – Gödöllői KC 28-37 (10-15)
A GKC ifjúsági csapata 34 ponttal, 662-428-as gólkülönbséggel 2. a csoport tabelláján.
Serdülők (II. osztály Keleti-csoport):
Gödöllői KC – ÓAM Ózdi KC 40-21 (17-10)
A Mácsár Gyula irányításával készülő serdülők száz százalékos mutatóval, 38 ponttal, 706-414-es gólkülönbséggel az 1. helyen állnak, és a hátralévő mérkőzések eredményétől függetlenül a 2. helynél rosszabb pozícióban nem végezhetnek.