Kézilabda: a támadásban hatékonyabb Rév simán verte a Gödöllőt

2022-03-13 18:30:56

NB II. Északi-csoport, 15. forduló:
Rév és Társa SC-BF – Gödöllői KC 40-32
(20-15)

Az eddigi eredmények alapján egyenlő erők küzdelmére lehetett számítani a fővárosi ütközeten, miután a meccs előtt a vendégeket két pont hátránnyal követték a házigazdák a tabellán.

A mérkőzés első tíz percében szinte felváltva estek a gólok, ezt követően azonban a gödöllőiek támadásait nem kísérte kellő siker, így a vendéglátók hét találattal is elhúztak (13-6). A 26. perc végére Bartos Gábor formációja valamennyit ledolgozott a hátrányából (16-13), ám a térfélcseréig a lövéshatékonysággal hadilábon álló (56%), valamint védekezésben sem veretes látogatók elmaradása öt gólra duzzadt.
A 37. percben, 22-20-as hazai vezetésnél felcsillant a remény, hogy a gödöllői csapat felzárkózása töretlen lesz. Nem így történt, sőt! A fővárosiak a találkozó utolsó harmadára rendezték soraikat, és magabiztosan tartották otthon a két bajnoki pontot.

A Gödöllői KC férficsapata 10 ponttal, 450-471-es gólkülönbséggel a 9. helyen áll az NB II. Északi-csoportjának tabelláján. Következik: Gödöllői KC – Rákosmenti KSK március 27., vasárnap 16 óra (ifi: 18 óra), Hajós iskola tornacsarnoka.

Ifjúságiak (III. osztály B-csoport): Körte HVSE – Gödöllői KC 0-10 (játék nélkül)
A GKC ifjúsági csapata 26 ponttal, 492-321-es gólkülönbséggel 2. a csoport tabelláján.
Serdülők (II. osztály Keleti-csoport):
Gödöllői KC – Kiskunhalasi UKSC 50-21 (24-13)
A Mácsár Gyula irányításával készülő serdülők száz százalékos mutatóval, 30 ponttal, 557-340-es gólkülönbséggel az 1. helyen állnak.