Május 21-én a gödöllői képviselőtestület tagjai – a tavalyi városi gazdálkodás zárszámadásának elfogadása előtt – jóváhagyták a gödöllői önkormányzat által korábban életre hívott hat gazdasági társaság 2025-ös gazdálkodási mutatóira vonatkozó beszámolót (mérleget).
A könyvvizsgálók által is ellenjegyzett „papírok” tanúsága szerint a hat gödöllői közcég – eltérő mértékben – nyereséggel zárta a mögöttünk hagyott esztendőt. Lássuk a testületi tagság által minden esetben ellenvetés nélkül elfogadott számadatokban mutatkozó részleteket!
Március 15-e alkalmából több gödöllői, illetve gödöllői kötődésű személy részesült állami kitüntetésben. Közülük a legrangosabb elismerést, a Magyar Érdemrend Lovagkereszt polgári tagozata elismerő címet Navarrete József olimpiai ezüstérmes, kétszeres világbajnok kardvívó, a MATE-Gödöllői EAC Vívószakosztályának vezetőedzője (balra), a tavalyi tokiói olimpián csapatban bronzérmes Gémesi Csanád mestere érdemelte ki.
Kiemelkedő közművelődési, kultúraszervezői és művészeti tevékenység elismeréseként Magyar Arany Érdemkereszt kitüntetést vehette át Kovács Balázs, a Művészetek Háza Gödöllő Nonprofit Közhasznú Kft., valamint a budapesti székhelyű Magyar Művészeti Innovációs Központ Nonprofit Közhasznú Kft. (MMIK) ügyvezető igazgatója (középen). Unger Balázs, a CimbaliBand Zenekar vezetője (jobbra) pedig a Magyar Ezüst Érdemkereszt kitüntetésben részesült március 11-én.