Sportlövészet: Mészáros Eszter világkupa-aranyérmes csapatban

2022-03-03 23:16:36

A MATE-Gödöllői EAC kiválósága, Mészáros Eszter, valamint Dénes Eszter (UTE) és Bajos Gitta (Komáromi FLK) alkotta magyar női csapat aranyérmet szerzett a kairói világkupán. A lányok a légpuska 10 méteres száma után állhattak fel a dobogó felső fokára.

A magyarok a kvalifikáció első szakaszában 944,6 körrel a harmadik helyen zártak a norvégok és az amerikaiak mögött. A selejtező második etapjában 629,2 körig jutottak, így másodikként az aranyéremért csatázhattak a norvégokkal.

Az alábbi videón a 24. perctől látható döntőben Mészáros Eszterék – magabiztos kezdés után – 17-13 arányban diadalmaskodtak. Az aranycsatában minden lövést követően csapatonként a három-három versenyző összesített eredményét hasonlították össze, és amelyik csapat a magasabb körértéket érte el, az két pontot kapott, míg döntetlennél egy-egy pont járt mindkét csapatnak.