Sportlövészet: junior világbajnoki 4. lett Mészáros Eszter

2021-09-30 18:00:27

Október 10-ig Peru fővárosa, Lima a házigazdája a juniorkorú sportlövők világbajnokságának. A rangos eseményen a MATE-GEAC színeit Mészáros Eszter képviseli. A tokiói olimpián vegyes csapatban 7. helyen végzett tehetség a női légpuskások 10 méteres számában – 628,7 körös eredménnyel – 7. helyen jutott be a szeptember 30-i nyolcas döntőbe, ahol csapattársa, Dénes Eszter (UTE) mellett, három indiai, valamint egy-egy-egy francia, amerikai és olasz riválisa volt.

Tíz lövés után Eszter 105 körrel a második helyen állt, mindössze három tized körrel elmaradva az éllovas (és később szétlövéssel győztes) francia lánytól. A gödöllői tinédzser tizenkettedik lövése 9,7 körre sikerült, amivel távolodni kezdett az aranyéremtől. Sőt, 16 lövést követően Eszter visszacsúszott a harmadik helyre. Újabb két lövés elteltével Szucsák László tanítványa a 4. pozícióba került, de mindössze három tized körre volt a 2. helytől. Eszter két 10,5 körös lövéssel reagált a helyzetre, azonban ezzel nem tudott előrelépni, így 208,3 körig jutva, junior világbajnoki 4. lett.
Dénes Eszter 143,7 körrel a 7. helyen végzett a döntőben.

Csapatban a Mészáros Eszter, Dénes Eszter, Horváth Lea (Komárom) alkotta magyar együttes 1876,9 körös teljesítménnyel – India mögött és Németország előtt – a második helyen került be a nyolcas fináléba. A kvalifikáció második körét október 1-jén, pénteken magyar idő szerint 22.30 órakor, az éremosztó döntőt október 2-án, szombaton magyar idő szerint 20 órakor rendezik meg.