Röplabda: vereséggel búcsúzott a bajnoki idénytől az NB I. Liga-győztes gödöllői csapat

2021-04-18 20:09:59

NB I. Liga, rájátszás, Extraliga kvalifikáló kör, 6. forduló:
Székesfehérvári MÁV Előre-Bericap – Gödöllői RC 3-1
(-18, 20, 22, 10)

Tekintettel arra, a cseppet sem mellékes körülményre, hogy a gödöllői csapat egy nappal korábban a TFSE 3-1 arányú legyőzésével – bebiztosította elsőségét az NB I. Ligában, tét nélküli összecsapással zárult az Extraliga kvalifikáló kör utolsó minitornája.

Mindkét együttes felszabadultan léphetett pályára Gárdonyban: a házigazda fehérváriak nem túl veretes rájátszásbeli eredményességükön kozmetikázhattak, a bajnok gödöllőiek pedig mutatójuk fényesítésére helyezhették a hangsúlyt. Az első szett elvesztése után, végül a vendéglátók akarata érvényesült, akik négy játszmában diadalmaskodtak.

A Gödöllői RC csapata 12 ponttal, 15-10-es szett- és 554-529-es pontaránnyal az 1. helyen végzett a rájátszás minitabelláján, és jogot szerzett arra, hogy a 2021/2022-es bajnoki idényben az Extraligában induljon, ahonnan (papíron) a Diósgyőri VTK csapata esett ki az NB I. Ligába. A mérkőzés statisztikája ide kattintva böngészhető.

Bajnoki arany a számok nyelvén

Az NB I. Liga 2020/2021-es szezonjának két körre szűkített alapszakaszában a Gödöllői RC női csapata 12 mérkőzés játszott. Ezek közül 9 esetben győzött (5x3-0, 1x3-1 és 3x3-2) és 3 alkalommal veszített (3-0, 3-1 és 3-2 arányban egyszer-egyszer), ami 25 bajnoki pontot jelentett. A 30 megnyert játszmával szemben 16 volt olyan, ami a riválisok sikerével zárult. Szalay Attila tanítványai 1.030 pontot termeltek, miközben 829 pontot engedélyeztek ellenfeleiknek.
A rájátszás 6 találkozójából 4 végződött gödöllői diadallal,  és 2 végén maradt el a GRC-s mosoly. Az így begyűjtött 12 bajnoki ponthoz 15-10-es szett és 554-529-es pontarány párosult.
Az összesített (alapszakasz + rájátszás) mérleg az alábbiak szerint alakult: 18 mérkőzés (13 győzelem, 5 vereség) 37 pont, 45-26-os játszma- és 1.584-1.358-as pontarány.

További adalék, hogy a gödöllői hatos hat ellenfele közül legalább egyszer mindegyiket felülmúlta. A legtöbb diadalt a TFSE ellen aratta városunk hatosa (4), miközben a rájátszásban hoppon maradt MÁV Előre volt az a formáció, amely a legtöbbször (3) kényszerítette főhajtásra a rájátszásra megtáltosodott bajnokot!