Eredetileg úgy volt, hogy a MOL 2023. július 1-jén életbe lépett hulladékgazdálkodási koncessziója értelmében az idei év első napjától élesedik a fém-, az üveg- és az egyéb (műanyag) italcsomagolások (tejtermékek dobozai kivételével) visszaváltása. A visszaváltó automatákra épülő új rendszer – főként a gyártók sikeres lobbitevékenységének köszönhetően – végül fél évvel később, idén július 1-jétől vált mindennapjaink szerves részévé.
A Diverzitás Alapítvány 2022-ben indította el „Hortus Medicus - kertterápiás képzési eszköztár kidolgozása” című nemzetközi Erasmus+ partnerségi projektjét, aminek célja a terápiás kertművelés megismertetése és elterjesztése hazánkban. Ennek érdekében a projekt erdélyi, olasz, osztrák és magyar résztvevői egy 120 tanórás terápiás kertművelés képzési tematikát dolgoztak ki, emellett a témában e-learning tartalmat és kézikönyvet készítenek. A program megvalósulásának eddigi történetét és további részleteket, terveket Csapó Beatrix szakmai vezető foglalta össze.
A Gödöllői Fiatal Művészek Egyesülete – szlengesített rövidítéssel GÖFME – fiatalok összefogásának eredményeként, önerőből alakult 1998-ban azzal a céllal, hogy felkutassa a művészi pályára készülő gödöllői és környékbeli tehetségeket, és számukra további fejlődési lehetőséget biztosítson. A Horváth Zoltán által vezetett művészeti csoport számos bemutatón és előadáson van túl, fellépéseik sokaknak nyújtottak maradandó élményt. A GÖFME kulturális életének legfrissebb fejleményeiről és a megvalósításra váró tervekről dr. Horváth Zoltán elnökkel beszélgettünk.
Február első napján hivatalosan is létrejött a vagyonkezelő magánalapítványi fenntartású Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) Gödöllőn. Az erről szóló ünnepi nyilatkozatot Palkovics László innovációs és technológiai miniszter, Csányi Sándor kuratóriumi elnök és Lázár János, Nagy István, Bedő Zoltán, Horn Péter kuratóriumi tagok, valamint Gyuricza Csaba megbízott rektor látták el kézjegyükkel. Fotó: Pelsőczy Csaba/AM