Az 1848/49-es forradalom és szabadságharc kitörésének 175. évfordulója alkalmából életre hívott március 15-i főtéri eseményen a Gödöllői Városi Fúvószenekar térzenéje fogadta az érdeklődőket. Ezt követően Gémesi György polgármester intézett beszédet a szitáló eső és a meg-megélénkülő szél miatt igencsak mérsékelt számú hallgatósághoz, majd a ROKKKA zenekar és a Vaskalapos együttes tagjai, valamint Széphalmi Pál táncművész és Sorompó Attila versmondó által bemutatott, Trombita harsog, dob pereg… című ünnepi műsor, illetve az év elején a 4 millió forintos költségvetési előirányzat terhére felújított Petőfi-szobornál lezajlott koszorúzás, illetőleg a lovasok és lovas fogatok megszokottnál kisebb nagyságrendű felvonulása – először a tavaly novemberben, 76 éves korában elhunyt dr. Bucsy László részvétele nélkül – tette teljessé a gödöllői ünnep programot.
A gödöllői költségvetés február 16-i elfogadásakor tudni lehetett, hogy a Teleki Pál Egyesület harangláb felállítását kezdeményezte a máriabesnyői temetőben, a néha miniszterelnök, gróf Teleki Pál sírjának környezetében. Mivel a temetőben jelenleg nincs harang (más kérdés, hogy ennyi pénzért nem feltétlenül szükséges, mert a Nagyboldogasszony Bazilika közelsége miatt a harangszó jól hallható a temetőben), a műtárgy 25 millió forintos városi költségvetési előirányzatból tervezett létesítésének köszönhetően nem csak a főcserkészhez, Teleki Pálhoz kötődő megemlékezések, hanem a temetések alkalmával is megszólalhatna a harang a sírkertben. Aktuálissá teszi az ötlet megvalósítását, hogy idén van az 1933-as IV. Cserkész-világtalálkozó (jamboree) 90. évfordulója.
Azzal együtt, hogy a késő őszi és téli hónapok egyik meghatározó kihívása az energiaválság kedvezőtlen hatásainak kezelése volt, a Gödöllői Királyi Kastélyban – a takarékoskodásra való ésszerű törekvéseket leszámítva – nem kellett működési korlátozásokat bevezetni. Sőt, a műemlék-együttest működtető gazdasági társaság több, főként az átmeneti bezárásra ítélt Művészetek Házában megvalósítani tervezett programot fogadott be. A különleges helyzet értékelése mellett, az idei évre vonatkozó konkrétumokról és tervekről beszélgettünk dr. Ujváry Tamás ügyvezető igazgatóval.
December 14-én – ebben az évben utoljára – új adással jelentkezett a TÉRFÉL, a Régió Plusz Televízió és a Gödöllői Hírek közös, sportról szóló magazinműsora. A 33. részben az alábbi három sportágra fókuszáltunk.
Felemás őszi bajnoki idényt zártak a Gödöllői KC csapatai Bajnoki címvédőként vágott neki az NB II-es pontvadászat Északi-csoportjában zajló küzdelemsorozatnak a Gödöllői Kézilabda Club férficsapata. A rajt jól sikerült, három győzelem után azonban jöttek a fiaskók, így a gödöllői legények a 7. helyről várják a tavaszi folytatást. Nem úgy az egyesület serdülő- és a gyermekformációja, akik éllovasként telelhetnek. Bartos Gábor vezetőedzővel és Mácsár Gyula utánpótlásedzővel elemeztünk.
Huszonhetedszer rendeztek Mikulás Kupa úszóversenyt Kistarcsán Óvodásoknak és kisiskolásoknak rendeztek úszóversenyt december első vasárnapján, Kistarcsán. A 27. alkalommal lebonyolított Mikulás Kupán minden résztvevő nyert, a korcsoportok legjobbja pedig éremmel is gazdagodtak. Stábunk a helyszínen követte figyelemmel az úszópalánták 25, 50 és 100 méteres távokon lezajlott remek hangulatú, izgalmas versengését.
Óvodás és kisiskolás csoportokkal bővül a gödöllői röplabda hátországa Miközben a Penta-Gödöllői Röplabda Club felnőtt női csapatának alaposan meg kell küzdenie az előrelépésért, az egyesület utánpótlás-nevelő munkája egyre szélesebb bázisra támaszkodhat. Elhagyták Gödöllőt, és a jövő reménységeinek felkutatása érdekében a környező településeken hoztak létre gyerekcsoportokat. Az eddigi eredményekről, illetve a szülők akadémiájáról Horváth Kristóf utánpótlás koordinátort kérdeztük, míg Szabados István utánpótlás vezetőedzővel más témaköröket is érintettünk.