Május 21-én a gödöllői képviselőtestület tagjai – a tavalyi városi gazdálkodás zárszámadásának elfogadása előtt – jóváhagyták a gödöllői önkormányzat által korábban életre hívott hat gazdasági társaság 2025-ös gazdálkodási mutatóira vonatkozó beszámolót (mérleget).
A könyvvizsgálók által is ellenjegyzett „papírok” tanúsága szerint a hat gödöllői közcég – eltérő mértékben – nyereséggel zárta a mögöttünk hagyott esztendőt. Lássuk a testületi tagság által minden esetben ellenvetés nélkül elfogadott számadatokban mutatkozó részleteket!
A Magyar Judo Szövetség és a Magyar Diáksport Szövetség szervezésében május 19-én, Zalaegerszegen rendezték meg a Diák A-B Országos Diákolimpia döntőit. A küzdősport-megmérettetésen gödöllői fiatalokért is szoríthattunk. A sportág fortélyait a Gödöllői Judo Klub kötelékében, Szádvári Zoltán edző irányításával (képen középen) elsajátító tanulók közül diák B korcsoportban, a 41 kilogrammos súlycsoportban az egész versenynap folyamán fantasztikus formában menetelő, minden riválisát ipponnal felülmúló, a képen balra látható Krakóczki Máté (Gödöllői Hajós Alfréd Általános Iskola) aranyérmet szerzett.
További, gödöllői érdekeltségű eredmények: Diák A korcsoport 40 kg: Makádi Liliána (Gödöllői Hajós Alfréd Általános Iskola) bronzérem Ifjúsági korcsoport 70 kg: Antal Roxána (budapesti Lakatos Menyhért Általános Iskola és Gimnázium) bronzérem Serdülő korcsoport 70 kg: Antal Renátó (dányi Széchenyi István Általános Iskola) 5. hely Diák B 45 kg: Ozvári Sándor (Gödöllői Erkel Ferenc Általános Iskola) 5. hely (képen jobbra)