Az 1848/49-es forradalom és szabadságharc kitörésének 175. évfordulója alkalmából életre hívott március 15-i főtéri eseményen a Gödöllői Városi Fúvószenekar térzenéje fogadta az érdeklődőket. Ezt követően Gémesi György polgármester intézett beszédet a szitáló eső és a meg-megélénkülő szél miatt igencsak mérsékelt számú hallgatósághoz, majd a ROKKKA zenekar és a Vaskalapos együttes tagjai, valamint Széphalmi Pál táncművész és Sorompó Attila versmondó által bemutatott, Trombita harsog, dob pereg… című ünnepi műsor, illetve az év elején a 4 millió forintos költségvetési előirányzat terhére felújított Petőfi-szobornál lezajlott koszorúzás, illetőleg a lovasok és lovas fogatok megszokottnál kisebb nagyságrendű felvonulása – először a tavaly novemberben, 76 éves korában elhunyt dr. Bucsy László részvétele nélkül – tette teljessé a gödöllői ünnep programot.
A gödöllői költségvetés február 16-i elfogadásakor tudni lehetett, hogy a Teleki Pál Egyesület harangláb felállítását kezdeményezte a máriabesnyői temetőben, a néha miniszterelnök, gróf Teleki Pál sírjának környezetében. Mivel a temetőben jelenleg nincs harang (más kérdés, hogy ennyi pénzért nem feltétlenül szükséges, mert a Nagyboldogasszony Bazilika közelsége miatt a harangszó jól hallható a temetőben), a műtárgy 25 millió forintos városi költségvetési előirányzatból tervezett létesítésének köszönhetően nem csak a főcserkészhez, Teleki Pálhoz kötődő megemlékezések, hanem a temetések alkalmával is megszólalhatna a harang a sírkertben. Aktuálissá teszi az ötlet megvalósítását, hogy idén van az 1933-as IV. Cserkész-világtalálkozó (jamboree) 90. évfordulója.
Azzal együtt, hogy a késő őszi és téli hónapok egyik meghatározó kihívása az energiaválság kedvezőtlen hatásainak kezelése volt, a Gödöllői Királyi Kastélyban – a takarékoskodásra való ésszerű törekvéseket leszámítva – nem kellett működési korlátozásokat bevezetni. Sőt, a műemlék-együttest működtető gazdasági társaság több, főként az átmeneti bezárásra ítélt Művészetek Házában megvalósítani tervezett programot fogadott be. A különleges helyzet értékelése mellett, az idei évre vonatkozó konkrétumokról és tervekről beszélgettünk dr. Ujváry Tamás ügyvezető igazgatóval.
Március 23-án ismét új adással jelentkezett a TÉRFÉL, a Régió Plusz Televízió és a Gödöllői Hírek közös magazinműsora a sportról, Gödöllő sportjáról, illetve a gödöllői térség sportjáról. Az idei negyedik, mindent egybevetve 19. részben az alábbi három témakörben fogadtunk vendégeket és kérdeztük őket.
Lázár Zoltánnak és fiának nem csak a neve egyezik meg, a lovak iránti szeretetük is közös Egyikük bakon, másikuk nyeregben éri el a sikereket. Megegyezik a nevük és közös a lovak iránti szeretetük. A közelmúlt történéseiről és az idei évre megcélzott tervekről beszélgettünk apával és fiával, azaz: Lázár Zoltán 9-szeres világbajnok fogathajtóval és ifjabb Lázár Zoltán ifjúsági Európa-bajnoki helyezett díjugratóval. A fogathajtó fivérek úgy döntöttek, hogy idén nem versenyeznek. Mit gondol, miért?
Több évtizede szállítják a világraszóló eredményeket a Gödöllői Taekwon-do SE tagjai Újabb és újabb tehetségek bukkannak fel a nem olimpiai sportág helyi műhelyében, ahol tervbe vették, hogy megszervezik a Bontovics Babettnek emléket állító nemzetközi versenyt. A kemény munkára épülő hatékonyság receptjét Czeba Mihály elnök, 6 danos és Bures Ferenc elnökhelyettes, 3 danos mester osztotta meg0 . Országosan is példaértékű asztalitenisz-modell kezd megvalósulni Gödöllőn Közel 70 éves múltra tekint vissza a gödöllői asztalitenisz-sport, ami komoly változást élt meg egy évtizede. Kitartással és hozzáértéssel olyan modell kezd megvalósulni, ami országosan is példaértékű. Ráadásul, hamarosan megépülő új csarnokukban akár éjjel-nappal üthetik a kaucsuklabdát a sportág helybéli, amatőr és élversenyző kedvelői. A helyzetelemzésben a gödöllői asztalitenisz klub utánpótlás-nevelésért felelős szakmai vezetője, Monostori Péter volt a segítségünkre.