Május 21-én a gödöllői képviselőtestület tagjai – a tavalyi városi gazdálkodás zárszámadásának elfogadása előtt – jóváhagyták a gödöllői önkormányzat által korábban életre hívott hat gazdasági társaság 2025-ös gazdálkodási mutatóira vonatkozó beszámolót (mérleget).
A könyvvizsgálók által is ellenjegyzett „papírok” tanúsága szerint a hat gödöllői közcég – eltérő mértékben – nyereséggel zárta a mögöttünk hagyott esztendőt. Lássuk a testületi tagság által minden esetben ellenvetés nélkül elfogadott számadatokban mutatkozó részleteket!
A helyi képviselőtestület döntése értelmében a Gödöllői Városi Múzeum raktárként használhatja azt az önkormányzat tulajdonában álló bérlakást, ami a Munkácsy Mihály utca 3/b. szám alatt található, méghozzá a második emelet 9-es ajtó alatt. A másfél szoba, előszoba, fürdőszoba + wc, konyha, kamra helyiségekből álló, 50 négyzetméteres lakást az indoklás szerint azért kell átmenetileg erre a célra hasznosítani, mert a gödöllői önkormányzatnak jelenleg nincs megfelelő méretű üres helyisége.
A szóban forgó ingatlant kivonták a lakások köréből, és közfeladat ellátásának segítésére határozatlan időre használatba adták a múzeumnak. A lakás jelenleg elektromos árammal és gázzal nem ellátott, mert az előző bérlő idejében a közműszolgáltatók tartozás miatt leszerelték a mérőórákat. Az órák visszaállíttatása folyamatban van. A múzeumnak – az ingyenes használat mellett – a közműszolgáltatásokért fizetnie kell.