Röplabda: egy szett ráment, de verték a Kaposvárt a gödöllői lányok

2015-10-22 18:58:23

NB I. alapszakasz, 2. forduló:
TEVA-Gödöllői RC – 1. MCM-Diamant Kaposvári Egyetem 3-1
(17, -21, 13, 19)

Abból a szempontból nem volt különbség a két csapat között, hogy az első fordulóban mindketten kikaptak. A hazaiak ezt az MTK ellen tették meg (0-3), míg a vendégek a bajnok Békéscsabával szemben maradtak alul három szettben. A papírforma alapján nagyobb volt annak az esélye, hogy az M4 sportcsatorna által élőben közvetített mérkőzés után a gödöllői lányok örüljenek.

Ez meg is történt, ám esetenként göröngyös út vezetett a házigazdák sikeréhez. Az első két szett főként arról szólt, hogy amelyik csapat kevesebbet hibázik, révbe ér. A harmadik játszmában, majd a negyedik etapban, 9-9 után annyiban fordulat következett be, hogy a gödöllői lányok elkezdték „megcsinálni” a pontokat. Széles Petra nyitásaival és centertámadásaival, Szabó Adrien és Takács Doroti – Nagy Kitti jól irányzott feladásaiból – a széleken indított támadásokkal, Czina Kata pedig remek blokkjaival járult hozzá a „munkás”, de mindent egybevetve megérdemelt gödöllői diadalhoz.

A TEVA-Gödöllői RC csapata 3 ponttal, 3-4-es szett-, és 160-149-es pontaránnyal a 7. a tabellán.