2015-03-29 07:53:53

NB II. Északi-csoport, 16. forduló:
Gödöllői KC – Salgótarjáni Strandépítők 26-27
(14-14)

Rangadóra készültek a harmadik helyen álló gödöllőiek a mögöttük öt pont lemaradással negyedikként tanyázó salgótarjániak ellen. Bartos Gábor együttese annak tudatában lépett pályára, hogy sikere esetén bebiztosítja dobogós pozícióját a bajnokságban.

Nos, ez nem jött össze, mert a kiélezett csata végén a vendégek örülhettek a minimális különbségű győzelemnek, amivel nyílttá tették a harmadik helyért zajló küzdelmet. A találkozó igazolta a sportágban elfogadott alaptézist, miszerint: ha egy csapat támadójátéka képtelen ellensúlyozni a nem kellően hatékony védekezést, annak kudarc a vége.

A Gödöllői KC csapata 24 ponttal, 446-382-es gólkülönbséggel a 3. helyet foglalja el a csoport táblázatán.
A juniorok mérkőzését április 1-jén, szerdán 18 órától rendezték meg a Hajós iskola tornacsarnokában. Mácsár Gyula tanítványai fölényes, 34-18 arányú diadalukkal feljöttek a tabella 2. helyére.