Pállfy Tibor 476 kilométert tekert le 24 óra alatt

2013-08-26 17:38:50

Augusztus 24-én és 25-én közel 300 résztvevővel mutatkozott be az ultrakerékpározás Magyarországon, azon belül Kiskunlacházán. A nem mindennapi kihíváson részt vett Pállfy Tibor, a gödöllői Margita 344,2 Turisztikai és Sportegyesület versenyzője is, aki 60 évesen állt rajthoz a 24 órás megmérettetésen. Tibor a rendezvény honlapja szerint egészen pontosan 23:50:33 órát töltött a pályán, és ez idő alatt 476 kilométert teljesített. Kitartásával – másik négy bringás társaságában – a 30. helyen végzett a mezőnyben. A versenyt a férfiaknál 798 kilométerrel nyerték, míg a hölgyeknél 609 kilométerrel győztek.

Facebook-oldalán közzétett nyilatkozata szerint félezer kilométert szeretett volna a háta mögött tudni, de célja elérésében három defekt is meggátolta. Teljesítménye előtt így is le a kalappal!