Elődöntős a Pest megyei Kupában a Gödöllői SK

2013-05-15 19:16:10

Pest megyei Kupa (Magyar Kupa előselejtező), 6. forduló:

Pilisi LK-Legea – Gödöllői SK 1-3 (1-1)

Az elődöntőbe jutás, és ezzel együtt a Magyar Kupa 2013-2014-es évadjában a főtáblás tagság kivívása volt a tétje a Pest megyei I. osztályban szereplő csapatok rivalizálásának. Legutóbb alig egy hónapja
bajnoki mérkőzésen találkoztak egymással a felek: akkor városunk tizenegye 3-2 arányban diadalmaskodott.

A végeredményt tekintve, ezúttal még simább gödöllői siker született. Annak ellenére, hogy a hazaiak már a 2. percben vezetéshez jutottak. Előnyüket a 34. percben Kiglics Gábor egy fejesgóllal tűntette el, majd a gödöllői támadó az 55. percben egy kiugrás után duplázott. Hogy ne legyen izgulnivaló, arról a szünetben beállt Nagy Roland a 79. percben gondoskodott: 17 méterről leadott lövését követően a labda akadálytalanul vágódott a pilisi kapuba.

Folytatás május 22-én, szerdán 17.30 órától, Gödöllőn, a Táncsics Mihály úti sportcentrumban. A szóba jöhető ellenfelek körét NB III-as csapatok alkotják. A Biatorbágy, a Dunaharaszti, vagy a Nagykőrös lehet Jenei Sándor együttesének vetélytársa a fináléba jutásért.