Az 1848/49-es forradalom és szabadságharc kitörésének 175. évfordulója alkalmából életre hívott március 15-i főtéri eseményen a Gödöllői Városi Fúvószenekar térzenéje fogadta az érdeklődőket. Ezt követően Gémesi György polgármester intézett beszédet a szitáló eső és a meg-megélénkülő szél miatt igencsak mérsékelt számú hallgatósághoz, majd a ROKKKA zenekar és a Vaskalapos együttes tagjai, valamint Széphalmi Pál táncművész és Sorompó Attila versmondó által bemutatott, Trombita harsog, dob pereg… című ünnepi műsor, illetve az év elején a 4 millió forintos költségvetési előirányzat terhére felújított Petőfi-szobornál lezajlott koszorúzás, illetőleg a lovasok és lovas fogatok megszokottnál kisebb nagyságrendű felvonulása – először a tavaly novemberben, 76 éves korában elhunyt dr. Bucsy László részvétele nélkül – tette teljessé a gödöllői ünnep programot.
A gödöllői költségvetés február 16-i elfogadásakor tudni lehetett, hogy a Teleki Pál Egyesület harangláb felállítását kezdeményezte a máriabesnyői temetőben, a néha miniszterelnök, gróf Teleki Pál sírjának környezetében. Mivel a temetőben jelenleg nincs harang (más kérdés, hogy ennyi pénzért nem feltétlenül szükséges, mert a Nagyboldogasszony Bazilika közelsége miatt a harangszó jól hallható a temetőben), a műtárgy 25 millió forintos városi költségvetési előirányzatból tervezett létesítésének köszönhetően nem csak a főcserkészhez, Teleki Pálhoz kötődő megemlékezések, hanem a temetések alkalmával is megszólalhatna a harang a sírkertben. Aktuálissá teszi az ötlet megvalósítását, hogy idén van az 1933-as IV. Cserkész-világtalálkozó (jamboree) 90. évfordulója.
Azzal együtt, hogy a késő őszi és téli hónapok egyik meghatározó kihívása az energiaválság kedvezőtlen hatásainak kezelése volt, a Gödöllői Királyi Kastélyban – a takarékoskodásra való ésszerű törekvéseket leszámítva – nem kellett működési korlátozásokat bevezetni. Sőt, a műemlék-együttest működtető gazdasági társaság több, főként az átmeneti bezárásra ítélt Művészetek Házában megvalósítani tervezett programot fogadott be. A különleges helyzet értékelése mellett, az idei évre vonatkozó konkrétumokról és tervekről beszélgettünk dr. Ujváry Tamás ügyvezető igazgatóval.
Az Országos Veterán Labdarúgó Sport Egyesület – a Magyar Labdarúgó Szövetség támogatásával – immár negyedik alkalommal rendezte meg az Országos Veterán Labdarúgó Fesztivált.
November 24-én a gödöllői Szent István Egyetem sportcsarnoka volt a fő helyszíne a legjobb 56 év feletti focisták végső csatározásainak. A résztvevő csapatok mezőnyét az országosan kialakított 10 régió győztes formációja alkotta. A riválisok két, egyenként öt társulatot számláló csoportban vágtak neki a küzdelmeknek az egyetemi csarnokban, valamint a Premontrei Gimnázium tornatermében.
A csoportmérkőzések eredményei alapján a Debreceni ASE és – némi vita után – a Videoton együttese volt érdekelt a bronzmérkőzésen. A rendes játékidőben nem született gól, a büntetőrúgások pedig 2-1 arányban a hajdúságiaknak kedveztek. A döntőt a Zalaegerszegi TE és a Siófok csapatai játszották. A 20 perces játékidő alatt mindössze egy találatnak lehetetett szemtanúja a publikum. Ezt a fehér mezes zalaiak érték el, így 2012-ben ők nyerték a veterán magyar labdarúgók bajnokságát. A fesztivál gálamérkőzésekkel zárult, amiken a Kelet- és a Nyugat válogatott, illetőleg az erdélyi Érmihályfalva öreg rókái léptek pályára.