Csaknem húsz millió forintos támogatással elindult Gödöllő klímastratégiájának kidolgozása és helyi szintű szemléletformálási programok megvalósítása. Gödöllő Város Önkormányzat projektjének együttműködő partnere az Euro-Ökoland Hungary Alapítvány. A projekt összértéke 19,3 millió forint, amelynek száz százalékát az Európai Strukturális és Beruházási Alap és Magyarország központi költségvetése együttesen finanszírozzák.
Több mint háromszáz millió forintos beruházással kerékpárút épült a gödöllői Dózsa György úton, a Haraszti úton és a Dózsa György út – Ádám utca között. A projekt a Széchenyi 2020 program keretében valósult meg. A beruházás összértéke 311 millió forint, amelyből 248 millió forintot finanszíroz az Európai Regionális Fejlesztési Alap és Magyarország központi költségvetése együttesen.
A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI) Felderítő Főosztálya bűnszervezetben, üzletszerűen, személyi szabadságától megfosztott személy sérelmére, erőszakkal és fenyegetéssel elkövetett emberkereskedelem bűntett és más bűncselekmény megalapozott gyanúja miatt folytat nyomozást a 31 éves, gödöllői illetékességű B. Antal és a 28 éves N. Csaba ellen.
A Szent István Egyetem =SZIE) és vállalati partnerei (SKC-Consulting Kft., AXIÁL Javító, Kereskedelmi és Szolgáltató Kft., ASSECO Central Europe Magyarország Zrt., ENERGOTEST Kft.) stratégiai jelentőségű KFI együttműködés (FIEK_16-1-2016-0008) eredményeként Agrárinformatikai Felsőoktatási és Ipari Együttműködési Központot (AgIT FIEK) hoztak létre Gödöllőn, amihez a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap 1.482.127.690 Ft vissza nem térítendő támogatásban részesítette a konzorciumot – adta hírül sajtóközleményében a SZIE Médiaközpontja.
Einstein óta tudjuk, hogy minden relatív. Átvitt értelemben ebbe a kategóriába sorolható a polgármesteri keret is, amiből egy-egy település első embere – előlegezzük meg a bizalmat – hasznos dolgokra áldoz.
Valószínű, nincs ez másként Gödöllőn sem, ahol az elmúlt öt év alatt több mint a duplájára nőtt ez a költségvetési előirányzat. 2006-ban még 4,5 millió forint jutott erre a célra, majd az összeg az elmúlt három évben 6-6 millió forintra duzzadt.
Következett a 2011-es esztendő, amikor az egyéb területekre vonatkozóan hangoztatott megszorítások és ésszerű gazdálkodási kívánalmak ellenére, már 10 millió forint sorsáról dönthet egymaga a polgármester úgy, hogy ahhoz nincs szüksége előzetes képviselőtestületi felhatalmazásra.
Demagóg lenne bármelyik költségvetési tétellel összehasonlítani a gödöllői polgármesteri keret nagyságrendjét, mivel abból feltehetőleg számos ügy, szervezet, vagy személy részesül majd. Legfeljebb az kérdőjeles, hogy ki(k)nek az érdekét szolgálja a szétosztott pénz, avagy, ki lesz hálás ezért Gémesi Györgynek…